Skočiť na hlavný obsah

Ďalší projekt na ceste! Vrhneme sa na pomoc pri príprave aplikácie

Pridal/a ŠOK dňa 16.máj 2018


Projekt "Hrajme sa umením" vo finále neuspel, s našim členom - Peťom Ernestom však pripravíme aplikáciu na sprehľadnenie športu a kultúry v Nitre pod názvom "iNitra".

V roku 2018 sa naše aktivity rozrástli o nové oblasti i nové lokality. Po prvý raz sa vo väčšej miere zameriame aj na virtuálny priestor (hoci ani to nie je pre nás úplná novinka :).

Nitrianska komunitná nadácia v spolupráci s mestom Nitra totiž vyhlásila projekt Mením moje mesto. V ňom postúpil náš projekt „Hrajme sa umením“ – inštalácia z dielne Martina Gregu do finále, kde však medzi dvadsiatimipiatimi projektmi nezískal dostatočnú podporu, aby sa prebojoval medzi podporených TOP10.

Darilo sa však členovi ŠOK-u, Petrovi Ernestovi, ktorého nápad uspel v druhej grantovej výzve (IT aplikácie) toho istého grantového projektu pod názvom „iNitra“. Peťov projekt spočíva vo vytvorení aplikácie a podporného webu, ktoré sprehľadnia ponuku športových a kultúrnych ustanovizní (resp. aktivít) v meste Nitra a umožnia obyvateľom i návštevníkom ľahšie sa zorientovať v ponuke, ktorú krajské mesto pod Zoborom ponúka.

Projekt bol podporený sumou EUR 4.300,-, a my sa už teraz tešíme na jeho realizáciu, v ktorej budeme Peťovi všemožne pomáhať. Veľká vďaka patrí všetkým, ktorý za projekt hlasovali. V prípade, ak máte akýkoľvek dobrý nápad, ktorý môže pomôcť k úspešnej realizácii, sme samé ucho/oko.

P.S.: Ak si myslíte, že už je toho na nás príliš a ďalšie aktivity na rok 2018 nepribudnú, veľmi sa mýlite! V zozname toho máme ešte niekoľko, pričom nechýba ani povestná čerešnička na torte. Viac info už o pár týždňov.