Skočiť na hlavný obsah

Chystáme šieste pokračovanie Víkendu hokejbalových šampiónov!

Pridal/a ŠOK dňa 21.marec 2018

 

Víkend hokejbalových šampiónov na novom mieste a v novom šate. Prihlasovanie na šiesty ročník boja o titul kráľa regionálnych líg sa začína.

Po troch zimných vydaniach sa bude Víkend hokejbalových šampiónov opäť konať v teplom počasí. Šiesta edícia boja o prestížny titul kráľa regionálnych líg je totiž na programe počas víkendu 18. a 19. augusta 2018.

Okrem zmeny termínu sa po prvý raz mení aj miesto konania. Víkend šampiónov opúšťa Záhorie (všetkých päť ročníkov sa konalo v Aréne 71 v Gajaroch) a po prvý raz sa bude konať na severe Slovenska  - v žilinskej Hale na Bôriku (známej aj ako "korytnačka"). Ako vždy, aj tento rok podujatie pripraví naše občianske združenie ŠOK - Šport Osveta Kultúra v spolupráci s TOPhbl.sk, za podpory SHbÚ.

"Zvažovali sme veľa variantov a možností, ktorými by sme sa vybrali, nakoľko tento rok nebolo turnaj možné zorganizovať v tradičnom, zimnom termíne. Sme veľmi radi, že sa turnaj bude môcť tento rok konať v Žiline, kde sa vytvárajú výborné podmienky pre náš obľúbený šport. Zároveň ďakujeme Karolovi Čepcovi za možnosť spolupráce pri organizácii ďalšej edície boja o titul kráľa regionálnych líg," hovorí jeden zo spoluorganizátorov Víkendu šampiónov Ján Ivančík.

Napriek miernemu časovému posunu oproti zimnému termínu platí, že prihlasovanie na turnaj bude prebiehať na základe umiestnenia klubov v sezóne 2016/2017 (t.j. v uplynulom ročníku, nie v práve prebiehajúcom).

Do Víkendu hokejbalových šampiónov 2017/2018 sa môžu prihlásiť prednostne 2 najlepšie umiestnené tímy z každej regionálnej súťaže na Slovensku. V prípade neúčasti ligového šampióna, resp. porazeného finalistu prechádza pozvánka na zvyšné kluby v lige. Aj v šiestom ročníku Víkendu hokejbalových šampiónov platí, že súťaž, ktorá sa hrá systémom 3+1 môže byť zastúpená po dohode s organizátorom i výberom súťaže (v ktorom budú mať proporčné zastúpenie najlepšie ligové mužstvá), prihlásiť sa môže i víťaz súťaže hranej turnajovým systémom.

Cieľ turnaja je teda jasný. Dať všetkým regionálnym šampiónom na Slovensku možnosť zmerať si sily s celoštátnou konkurenciou. Regionálne tituly tak zrazu môžu nabrať výrazne ligotavejší lesk a celé Slovensko bude môcť pozorovať, ktorá regionálna súťaž má skutočne hokejbalové zázemie.

Po mimoriadnej finálovej dráme na kráľovský trón vlani opäť zasadla petržalská Farma, ktorá prelomila skalickú nadvládu. Doposiaľ teda platí, že titul kráľa regionálnych líg si odniesol buď zástupca Skalickej mestskej hokejbalovej ligy alebo víťaz ZHbL. Už naposledy sa ale prostredníctvom Krupiny (vlani bojujúcej ako zástupca ligy vo Zvolene) ukázalo, že prienik medzi elitu má možný každý účastník a Víkend hokejbalových šampiónov je skrátka mimoriadne vyrovnané podujatie. Kto sa stane šiestym držiteľom prestížneho ocenenia? Dozvieme sa už v auguste!

Organizátor ale pripravuje aj ďalšie zaujímavosti, ktoré budú do začiatku turnaja prezentované na TOPhbl.sk.

Súčasťou turnaja bude aj tento rok boj o Kráľa strelcov. Každý tím bude môcť nominovať jedného hráča, ktorý v priebehu nedele nastúpi do súťaže o zaujímavé ceny. Chýbať nebude súťaž o najtvrdšiu strelu, zaujímavé ceny pre víťazov a mnoho zaujímavostí, o ktorých budeme priebežne informovať.

Postup na zasielanie prihlášok, ako aj propozície turnaja sa nachádzajú tu:
Organizátor: TOPhbl.sk a občianske združenie ŠOK - Šport Osveta Kultúra, v spolupráci so SHBÚ

Dátum: 18. a 19. august 2018

Dejisko: Hala na Bôriku, Žilina

Predpokladaný hrací čas: 2x12 min (so zastavovaním - čistý čas), môže byť upravený s ohľadom na počet prihlásených tímov

Pravidlá: platné pravidlá SHbÚ bez zakázaného uvoľnenia, herný systém 5+1. Nakoľko ide o turnaj regionálnych líg s rôznymi povinnými výstrojami, prilba nebude povinná, ale organizátor jej využitie výslovne odporúča. Všetci hráči jedného družstva musia mať jednotné dresy, tepláky resp. štulpne u brankárov nemusí byť zachovaná farba dresov. Čakacia doba nie je. Tresty podľa sadzobníka SHbÚ (2, 5, 10, OT ).

Pre určenie poradia v skupinách sa postupuje v zmysle nasledovného kľúča: 1. body, 2. lepší vzájomný zápas, 3. rozdiel skóre, 4. vyšší počet strelených gólov, 5. žreb/rozstrel na 3 samostatné nájazdy podľa rozhodnutia organizátora.

Bodovanie v skupinách: 3 body výhra, 2 body výhra po samostatných nájazdoch, 1 bod prehra po sam. nájazdoch. V prípade nerozhodného skóre po riadnom hracom čase nasledujú samostatné nájazdy v počte 3.

Každý hráč hrá na vlastnú zodpovednosť, v areáli ihriska bude len základná zdravotná pomoc.

Ubytovanie: V okolí haly je viacero ubytovní, organizátor vie v prípade záujmu odporučiť vhodné ubytovanie. Tímy si ubytovanie zabezpečujú samostatne, organizátor je však aj pri riešení týchto otázok nápomocný.

Štartovné: 130€/klub (štartovné, resp. po dohode s organizátorom jeho časť, je potrebné uhradiť podľa výzvy organizátora)

Pitný režim: zabezpečuje organizátor

Rozhodcovia: skúsení arbitri spĺňajúci kritériá SHbÚ

Súpiska mužstva: Pred začiatkom turnaja budú všetky tímy vyzvané na to, aby predložili organizátorovi svoju súpisku, na ktorej budú uvedení všetci hráči, ktorí budú štartovať počas turnaja. Toto opatrenie má zabezpečiť, aby tímy hrali v zložení, v ktorom nastupovali vo svojich regionálnych súťažiach. Keďže tímy môžu mať záujem počas zimy aj o nové akvizície, bude stanovený presný počet výnimiek, teda hráčov, ktorí môžu nastúpiť aj za klub, v ktorom počas sezóny nenastupovali. Tento počet bude upresnený do začiatku turnaja, nemal by ale prekročiť štyroch hokejbalistov. Záväzná bude odovzdaná súpiska. Po začatí prvého stretnutia tímu na turnaji nebude možné na súpisku dopisovať ďalších hráčov. Každý hráč zapísaný na súpiske bude môcť nastúpiť, to aj v prípade, že neabsolvoval stretnutia zo základnej časti.

Herný model (základná skupina a play-off) budú určené na základe finálneho počtu účastníkov.

Okrem hokejbalu budú pripravené i ďalšie, sprievodné atrakcie (napr. súťaž o kráľa strelcov) – viac informácii o nich nájdete do začiatku turnaja na TOPhbl.sk.

Prihlasovanie a podrobné informácie:
info@sokoz.sk, redakcia@tophbl.sk