Skočiť na hlavný obsah
KÁKÁVÉ-čko 2022

KáKáVé-čko opäť prináša na Klokočinu celovečerné filmy a dávku kultúry navyše

Pridal/a ŠOK dňa 1.september 2022

Päť filmov, výstava, priestor na diskusie a kultúra na sídlisku. Pokračujeme v Klokočinských kultúrnych večeroch, a.k.a. KáKáVé-čku.

Sídlisko nie je len miesto na prespatie. S týmto mottom vstúpili Klokočinské Kultúrne Večery (KáKáVé-čko) do svojej štvrtej edície. Tú odštartovalo premietanie filmu Králik Jojo. Už v piatok 2.9 program pokračuje detským premietaním animovaného filmu Rebelka. Celkovo organizátori z občianskeho združenia ŠOK – Šport Osveta Kultúra plánujú päť celovečerných filmov. 

Sme veľmi radi, že myšlienka filmových a kultúrnych večerov na Klokočine má svojich fanúšikov. Vďaka nim a našim partnerom sa snažíme oživiť nielen sídlisko, ale aj komunitu, v ktorej žijeme. Chceme, aby KáKáVé-čko bolo priestorom na zamyslenie, zábavu a diskusiu so známymi, aj neznámymi,“ konštatuje Ján Ivančík z občianskeho združenia ŠOK.

Premietania sa realizujú pod holým nebom na amfiteátri za kostolom sv. Gorazda na Klokočine. Veľké auditórium, vyše štvormetrové plátno a priestorový zvuk, ktorý stojí za to. Navyše aj dávka kultúry v podobe výstavy „dvojky slobody“. Premieta sa vždy v piatok so začiatkom o 20:00.

Program bude pokračovať prakticky počas celého septembra. Zjednocujúcim motívom filmov, aj výstavy je téma slobody v jej najširších podobách. Na 9.9. je pripravená nemecká komédia 100 vecí, zameriavajúca sa na nekontrolovateľný konzum, ktorým žijeme. O týždeň neskôr dostane slovo film Potomkovia ľudí. Akčný thriller z dielne Alfonsa Cuaróna sa pohráva s myšlienkou, ako by svet vyzeral, keby sa zrazu nemohli rodiť žiadne deti. Na záver, teda 23.9. bude premietaný film Októbrové nebo. To bolo preložené z pôvodného augustového termínu pre nepriazeň počasia.

Klokočinské kultúrne večery sú realizované v spolupráci s farnosťou Nitra- Klokočina, za finančnej podpory mesta Nitra. Výstavu „dvojky slobody“ podporil Nitriansky samosprávny kraj a Férová nadácia O2.

Vstup je pre všetkých návštevníkov voľný. Tešíme sa na Vás.