Skočiť na hlavný obsah

Na ŠOK Open-e sa po šiesty raz pomáhalo hokejbalom a futbalom

Pridal/a ŠOK dňa 1.september 2020

 

Trinásť tímov hokejbalistov a futbalistov rozohralo Fara Arénu v Nitre na Klokočine a pomohlo dobrej veci. Vyzbierané peniaze putujú na pomoc rodine Belicovej.

V poslednú augustovú sobotu sa na nitrianskej Klokočine hral tradičný charitatívny ŠOK Open - Malý turnaj s veľkou myšlienkou. Po šiesty raz pomáhali hokejbalisti, ku ktorým sa po druhý raz pridali aj futbalisti. Celkové prvenstvo si opäť odniesol tím HVTT Čermáň, ktorý dokázal opäť obhájiť svoje prvenstvo. Tentoraz vo finále zdolal tím Capitals.

Turnaj však bol nesmierne vyrovnaný, o čom sa presvedčili aj viacerí papieroví favoriti. Základné skupiny poriadne zamiešali prepokladané poradie v tabuľkách, keď hneď v úvode hracieho dňa dokázal Peterson zdolať výber zvyčných mien - Vánoční večírek, v ktorom nechýbali ani také hokejbalovo/hokejové esá, ako Marek Slovák. Ešte väčším prekvapením však bol koniec pre výber Jets už v základnej skupine, pričom toto mužstvo, zložené z mladých a behavých hráčov malo bezpochýb aj na finále, v ktorom bojovalo vlani.

Vo štvrťfinále sa s turnajom rozlúčili už zmienení hráči Vánočného večírku, ktorí skončili na štíte Lehoty a tiež Xaus Boys po prehre s Esami. Semifinále prinieslo dramatický hokejbal, s lepším finišom pre HVTT Čermáň a Capitals.

O tretie miesto sa hrali iba nájazdy, z ktorých úspešnejšie vyšli unavení, no bronzom ovenčení bojovníci z Lehoty. Dramatické finále napokon Čermáň opäť priklonil na svoju stranu, čím natiahol sériu triumfov na podujatí.

"Sme veľmi radi, že zo ŠOK Open-u sa stala milá, charitatívna, tradícia. Vyzbieralo sa vyše 650eur pre rodinu Belicovú, čo je skvelé číslo. Všetkým zúčastneným veľmi pekne ďakujeme, no moje veľké poďakovanie patrí aj do radov oranizátorov, ktorí to bez nároku na odmenu po šiesty raz výborne zvládli a prispeli k dobrej veci," povedal Ján Ivančík, predseda občianskeho združenia ŠOK o.z., ktoré je oranizátorom podujatia.

Okrem hokejbalu bolo pripravené aj občerstvenie, pričom pre koronakrízu boli namiesto tradičného guláša k dispozícii všetkým hráčom i návštevníkom ovocie, voda a drobné sladkosti. Najmenších návštevníkov potešili i detské atrakcie - skákací hrad a minibludisko. Pre najlepšie tímy boli pripravené jedinečné turnajové tričká.

Futbal turnaj ovládli Túlavé Citróny

Futbalový turnaj sa musel na začiatku vysporiadať s veľkou nepríjemnosťou, keď mužstvo Petra Pallera s názvom PPP Team bez akéhokoľvek oznámenia na turnaji nenastúpilo. Oranizátori preto museli za chodu meniť rozpis a herný model, pričom napokon hral každý tím s každým.

Víťazom základnej skupiny sa poľahky stali Túlavé Citróny, ktoré doslova prevalcovali všetkých súperov. Druhé miesto obsadili Flyers s deviatimi bodmi a tretia skončila Štúrova, ktorá v rozhodujúcom boji o umiestnenie porazila Špinavé mená. Bez bodu skončili Xaus Boys, ktorí sa s turnajom museli rozlúčiť.

V semifinále Citróny opäť nedali pochýb o svojej dominancii, keď sfúkli mladíkov zo Špinavých mien bez problémov 10:4. O poznanie napínavejší bol boj medzi Flyers a Štúrovou, v ktorom letci v závere prehrávali o dva góly, no poslali všetko do útoku a dokázali znížiť. Štúrova si ale náskok ustrážila a postúpila do finále.

O tretie miesto sa hral rozstrel na penalty, v ktorom uspeli Špinavé mená a odniesli si bronz. O zlato sa teda pobili Štúrova a Túlavé Citróny, avšak ani v tomto súboji nedal celkový triumfátor o svojich kvalitách pochybovať. Celkový výsledok 9:2 hovorí jasnou rečou.

Fotky doplníme čoskoro...

Rozlosovanie skupín - hokejbal:

A-skupina: HVTT Čermáň, Esá, Vánoční večírek, Peterson
B-skupina: Jets, Warriors Lehota, Xaus Boys, Capitals

Rozpis zápasov - hokejbal:

8:00 HVTT Čermáň - Esá 3:1
8:30 Vánoční večírek - Peterson 1:2 sn
9:00 Jets - Warriors Lehota 1:2
9:30 Xaus Boys - Capitals 0:2
10:00 HVTT Čermáň - Vánoční večírek 3:1
10:30 Esá - Peterson 2:1sn
11:00 Jets - Xaus Boys 0:1
11:30 Warriors Lehota - Capitals 0:1
12:00 Peterson - HVTT Čermáň 3:4
12:30 Vánoční večírek - Esá 2:3sn
13:00 Capitals - Jets 3:1
13:30 Xaus Boys - Warriors Lehota 1:2sn

Tabuľky po základnej časti:

Skupina A:

1. HVTT Čermáň 9b
2. Esá 5b
3. Vánoční Večírek 3b
4. Peterson 2b

Skupina B:

1. Capitals 9b
2. Warriors Lehota 5b
3. Xaus Boys Nitra 4b
4. Jets 0b

Play-off:

Štvrťfinále:
14:30 Esá - Xaus Boys 2:0
15:05 Vánoční Večírek - Warriors Lehota 1:2

Semifinále:

15:40 HVTT - Esá 6:1
16:15 Capitals - Warriors Lehota 3:1

17:00 Nájazdy o 3. miesto - Warriors Lehota víťazstvo po ņájazdoch proti Esám

17:20 Finále - HVTT Čermáň 5:2 Capitals

Individuálne ocenenia:

Najlepší brankár: Jaroslav Jašík (Capitals)
Najlepší strelec: Daniel Bahula (HVTT Čermáň)
Najlepší hráč: Ľubomír Belovič (HVTT Čermáň)

VÝSLEDKY FUTBALOVÉHO TURNAJA

9:00 FC Štúrova - Flyers 6:7
9:30 Túlavé Citróny - Špinavé mená 8:5
10:00 Xaus Boys - FC Štúrova 3:14
10:30 Flyers - Túlavé Citróny 8:11
11:00 Špinavé mená - Xaus Boys 15:2
11:30 FC Štúrova - Túlavé Citróny 5:7
12:00 Flyers - špinavé mená 7:4
12:30 Túlavé Citróny - Xaus Boys 10:2
13:00 Špinavé mená - FC Štúrova 3:9
13:30 Xaus Boys - Flyers 0:5k

Semifinále:

Túlavé Citróny - Špinavé mená 10:4
Flyers - FC Štúrova 3:4

O tretie miesto - penalty:

Flyers - Špinavé mená 2:3

Finále:

Túlavé Citróny - FC Štúrova 9:2
Góly: Kalužák 2, Nemec 2, Studený 3, Čurgali, Frťala - Bartakovič, Macháč

Individuálne ocenenia:

Najlepší brankár: Július Németh
Najlepší hráč turnaja: Šimon Kalužák