Skočiť na hlavný obsah
KKV 2021

Päť filmov a výstava Znovuobjavená sloboda. To bude tohtoročné KáKáVé-čko

Pridal/a ŠOK dňa 2.august 2021

Klokočinské kultúrne večery (KáKáVé-čko) nebudú chýbať ani v roku 2021. Občianske združenie ŠOK – Šport Osveta Kultúra pripravilo pre verejnosť päť premietaní pod holým nebom. Program tento rok obohatí aj výstava „Znovuobjavená sloboda“.

Všetko sa bude odohrávať na amfiteátri za kostolom sv. Gorazda na Klokočine, a to každý augustový a aj prvý septembrový piatok, vždy od 20:30. Premietať sa budú veľkofilmy, ale aj menej známa, avšak myšlienkou i spracovaním obohacujúca európska tvorba.

Našim cieľom je opäť priniesť na najväčšie nitrianske sídlisko kultúru, ktorá má hlbšiu myšlienku. V pandemickej dobe sme sa zamerali najmä na prvok slobody, ktorú sme už akosi začali brať ako samozrejmosť, no ani zďaleka to tak nie je,“ vraví za organizátorov podujatia predseda ŠOK o.z. Ján Ivančík a dodáva: „Sme veľmi radi, že vďaka podpore partnerov – mesta Nitra a klokočinskej farnosti budeme môcť pre ľudí pripraviť priestor pre zamyslenie sa, kultúrne obohatenie a spoznanie nových ľudí.  Veríme, že vďaka KáKáVé-čku prichádza na sídlisko možnosť zmysluplného prežitia piatkového večera, a to najmä pre mládež.“

Oproti predchádzajúcim rokom budú projekcie vylepšené o nové štvormetrové plátno a plnohodnotný priestorový zvuk. Sprievodným programom je výstava realizovaná s podporou Nadácie ZSE pri príležitosti 30. výročia definitívneho odchodu vojsk Varšavskej zmluvy z územia Československa. Zamyslenie nad prvkom slobody tak nadobudne o jednu rovinu navyše.

Vstup na podujatie je voľný. Všetkým partnerom veľmi pekne ďakujeme za podporu pri realizácii podujatia!

Plán verejných premietaní na amfiteátri za kostolom sv. Gorazda na Klokočine (začiatok vždy o 20:30):

6.8. - Štaštie na dosah (cz dabing)
13.8. - Balón (cz dabing)
20.8. - Najtemnejšia hodina (cz dabing)
27.8. - Fénix (cz titulky)
3.9. - Prvý človek (cz dabing)