Skočiť na hlavný obsah

Prečo je to takto lepšie? V Hideparku sa dozviete ako to vyzeralo u nás pred 50-timi rokmi

Pridal/a ŠOK dňa 25.september 2018

 

V nedeľu 30. septembra 2018 pripravíme v Hideparku prvé podujatie venované 50-temu výročiu okupácie Československa. Jeho súčasťou bude výstava venovaná udalostiam v roku 1968, piesne „venované“ okupácii Československa, film, ktorý musel zostať až do revolúcie v trezore a koncert kapely hráŠOK.

V nedeľu 30. septembra 2018 pripraví občianske združenie ŠOK – Šport Osveta Kultúra v nitrianskom Hideparku prvé zo série podujatí pod názvom „Prečo je to takto lepšie“ venovaných päťdesiatemu výročiu okupácie Československa vojskami Varšavskej zmluvy z roku 1968.

Súčasťou podujatia bude výstava venovaná udalostiam v roku 1968, piesne „venované“ okupácii Československa, film, ktorý musel zostať až do revolúcie v trezore a koncert kapely hráŠOK. Nosnou tému výstavy je motív slobody.

„Našim cieľom je nie len pripomenúť si, čo sa na našom území pred päťdesiatimi rokmi stalo, ale chceme aj lepšie pochopiť nedávnu históriu nášho štátu, ktorá nás doposiaľ ovplyvňuje. Zámerom je poukázať na obdobie našich dejín, kedy akákoľvek snaha o sebarealizáciu mohla skončiť individuálnou, ale aj národnou katastrofou,“ hovorí predseda o.z. ŠOK Ján Ivančík a dodáva: „Výstavou, ani sprievodným programom nechceme robiť závery, pretože tie chceme nechať na návštevníkov. Veríme, že konfrontácia dnešných možností s tými, ktoré mali obyvatelia Československa v roku 1968 dostatočne zodpovedajú otázku „Prečo je to takto lepšie“.“

Vstup na podujatie je voľný, na všetkých návštevníkov sa už teraz tešíme. Podujatie začína o 15:00 krátkou hudobnou vložkou (piesňami pripomínajúcimi okupáciu nášho štátu), nasledovať bude premietanie trezorového filmu a o cca. 17:00 vystúpenie kapely hráŠOK.

Podujatie finančne podporil Nitriansky samosprávny kraj a Nadácia Tatra banky.