Skočiť na hlavný obsah

Súpisky všetkých mužstiev budili rešpekt, Farma je však opäť na vrchole

Pridal/a ŠOK dňa 29.január 2017


"Víťazstvo ma teší o to viac, že sme ho dosiahli aj bez dovolených výnimiek," vraví Marek Kanich.

Po ročnom čakaní je Farma opäť na tróne regionálnych líg. Nečakaného vyzývateľa vo finálovom boji z Krupiny Petržalčania pokorili 3:2 po samostatných nájazdoch. Bola to veru dráma, aká sa len tak nevidí!

"Veľmi sme chceli turnaj vyhrať. Vedeli sme, že to nebude ľahké a už pri pohľade na súpisky všetkých mužstiev sme mali pred každým súperom rešpekt. Tento rok boli na turnaji šampiónov naozaj všetky mužstvá kvalitné a so zvučnými menami," konštatuje pre TOPhbl.sk hrdina finálového rozstrelu Marek Kanich.

Farmári predvádzali počas celého turnaja kvalitné výkony, no všetci súperi s nimi držali krok. Najprv to bol v základnej skupine Poprad, následne Prešov, znova Poprad a vo finále Krupina.

"Musím pochváliť každého jednotlivca, že nechal na ploche všetko. Pred dvomi rokmi boli na turnaji väčšie výkonnostné rozdiely a minulý rok sme si finále pokazili sami svojou nedisciplinovanosťou. Vôbec sme si ho vtedy neužili, ale poučili sme sa z toho," pokračuje najlepší hráč turnaja a na margo zlepšenia dodáva: "Veľmi nám pomohlo, že sme v skupine odohrali iba jeden zápas. Síce bol dlhší, ale ušetrili sme sily, pretože iné tímy hrali až tri zápasy. V nedeľu sme nastúpili svieži a celý turnaj sme odohrali na tri formácie, čo je podľa mňa ideálny počet na formát turnaja."

Jeden trik si ale Farmári naozaj pripravili: "Dali sme si pozor na disciplínu. Verte, pri niektorých cholerických povahách hráčov Farmy t nie je jednoduché," usmieva sa Kanich a pokračuje: "Zrazu sme boli opäť vo finále, kde sme narazili na Krupinu. Pre mňa nebolo prekvapením, že sa tento tím dostal do finále."

V oboch tímov finalistov nastúpilo viacero hráčov extraligového LG Bratislava. Nečudo, že spoluhráči z iného fóra si mali čo povedať ako pred turnajom, tak aj po ňom.

"Už na našom fóre LG sme sa v sobotu doberali. Písal som, že Krupina je čierny kôň turnaja. Mal som tú česť a pred tromi rokmi som bol súčasťou tohto tímu okolo Ľuba Drozdíka na Flames Cupe. Vtedy sme s Krupinou zvíťazili, takže som vedel, že ide o partiu bojovníkov doplnenú o mladé pušky z LG a nestarnúceho Rika Throna," pousmial sa skúsený zakončovateľ s mnohými medzinárodnými skúsenosťami.

Finálová dráma sa poriadne natiahla. Počas riadnej hracej doby sa Krupine podarilo dotiahnuť náskok súpera a v nájazdoch sa súperi predháňali vo vedení. Napokon to bol ikonicky práve najlepší hráč turnaja, kto rozhodol o triumfe svojho mužstva a návrat Farmy Petržalka na trón regionálnych líg.

"Finálový zápas bol ozdobou turnaja a myslím si, že sa v ňom stretli zaslúžene dva najlepšie celky. Finále bolo vyrovnané a ako sme ho vyhrali, mohli sme aj prehrať," vraví Kanich, ktorý mal počas rozstrelu obavy o triumf svojho mužstva. "Keď som videl Rika Throna, ako si v tretej sérii nájazdov kladie loptičku, pri jeho forme na turnaji mi nebolo v tom momente všetko jedno. Naštastie nás Matúš Vasil podržal. Napokon sa šťastie priklonilo na našu stranu a mali sme naozaj obrovskú radosť z tohto víťazstva. Teší ma o to viac, že tento rok sa nám podarilo vyhrať aj bez akýchkoľvek výnimiek, ktoré pravidlá umožňujú. Veľa ľudí si povie, že Farma má samých extraligových hráčov, no len málokto vie, že väčšina z nás sme naozaj z jedného sídliska a od malička hrávame spolu. Práve Farma nás dostala tam, kde momentálne sme."

Najlepší hráč turnaja získal deväť bodov  za päť odohraných súbojov. Strelil tri góly a šesťkrát presne prihral.

"Každé individuálne ocenenie veľmi poteší, ale je vždy výsledkom nie len hráča, ale aj spoluhráčov. Tak to bolo aj v tomto prípade. To, že sú najlepší sme sa všetci presvedčili na turnaji," skromne dodáva na záver Marek Kanich.