Skočiť na hlavný obsah

Sympózium Zborov: Už v stredu výstava unikátnych cestovateľských fotografií

Pridal/a ŠOK dňa 18.júl 2017

 

Sprievodný  program na Drevosochárskom sympóziu Zborov 2017 sa začína v stredu 19. júla výstavou fotografií Ladislava Bodíka .

 

Od stredy 19. júla 2017 bude zborovské drevosochárske sympózium sprevádzané už aj kultúrnym programom. Hneď na úvod sme si pre Vás pripravili zaujímavú výstavu fotografií z objektívu Ladislava Bodíka ml. z rokov 2007 až 2017 pod názvom Okná do sveta I.

Zborovčan Laco Bodík, žije od roku 2004 prevažne v zahraničí, odkiaľ podniká cesty do zaujímavých svetových destinácií. Za krédo, ktorým sa riadi by sa dal označiť citát Sv. Augustína: "Svet je ako kniha a tí, ktorí necestujú, z nej prečítajú len jednu stranu". Výrok sa podľa neho vôbec nemusí vzťahovať len na ďaleké kúty sveta, ale hovorí aj o mikrosvete - vlastnom regióne či krajine, ktorý máme neustále nanovo spoznávať, a dokonca nemusí označovať len fyzickú lokalitu, ale napríklad aj spoznávanie (vlastnej) histórie a kultúry.

Touto výstavou fotografií zo svojich ciest svetom by návštevníkom rád sprostredkoval niečo z toho, čo vo svete zažil. Fotky pochádzajú z cesty do Južnej Ameriky (r. 2007, fotografie L. Bodík a Ján Šustr, spolucestovateľ), cesty do Austrálie a Ázie (r. 2010, sólo cesta) a z cesty do Indie a Mjanmarska (r. 2016, fotografie L. Bodík a Katarína Fischerová, spolucestovateľka). Cyklus uzatvára fotografia z európskej metropoly Berlín (r. 2017).