Skočiť na hlavný obsah

Víkend hokejbalových šampiónov bude aj tento rok pod našou organizáciou

Pridal/a Ján Ivančík dňa 8.august 2013


Víkend hokejbalových šampiónov sa uskutoční v dňoch 24. a 25. augusta v gajarskej Aréne 71.

Druhý ročník boja o titul kráľa regionálnych líg sa blíži. Turnaj sa bude aj tento rok konať na západe republiky, v gajarskej Aréne 71, ktorá je najlepšie vybaveným hokejbalovým stánkom na Slovensku.

Pre záujemcov o podujatie zostávajú posledné voľné miesta. Už dnes môžeme konštatovať, že konkurencia bude skutočne nabitá. Do boja sa totiž prihlásil víťaz ligy na Záhorí - Slovan Bratislava, víťaz i finalista Skalickej hokejbalovej ligy - Hurricanes a Vikings Skalica, taktiež najlepší tím Banskobystrickej súťaže Bukovinka Zvolen, triumfátor ligy v Trenčíne KSD Nová Dubnica, ako aj najlepší tím košickej súťaže - 3b Luky sport Prešov.

"Doteraz prihlásené tímy sľubujú naozaj veľkú kvalitu a pokiaľ sa nám podarí získať stopercentný prísľub aj od ďalších mužstiev, s ktorými sme v kontakte, konkurencia ešte narastie. Verím, že aj tento rok sa nám podarí vytvoriť skvelé zápolenie o titul majstra regionálnych líg," povedal jeden z organizátorov Ján Ivančík.

Do Víkendu hokejbalových šampiónov 2013 sa môžu prihlásiť prednostne 2 najlepšie umiestnené tímy z každej regionálnej súťaže na Slovensku. V prípade neúčasti ligového šampióna, resp. porazeného finalistu prechádza pozvánka na zvyšné kluby v lige.

Cieľ turnaja je teda jasný. Dať všetkým regionálnym šampiónom na Slovensku možnosť zmerať si sily s celoštátnou konkurenciou. Regionálne tituly tak zrazu môžu nabrať výrazne ligotavejší lesk a celé Slovensko bude môcť pozorovať, ktorá regionálna súťaž má skutočne hokejbalové zázemie.

Organizátor: TOPhbl.sk a občianske združenie ŠOK - Šport Osveta Kultúra, v spolupráci so SHBÚ

Dátum: 24. a 25. august 2013

Dejisko: Aréna 71, Gajary

Predpokladaný hrací čas: 2x12 min (so zastavovaním), môže byť upravený s ohľadom na počet prihlásených tímov

Pravidlá: platné pravidlá SHbÚ, herný systém 5+1. Nakoľko ide o turnaj regionálnych líg s rôznymi povinnými výstrojami, prilba nebude povinná, ale organizátor jej využitie odporúča.

Zápisné: 120€/klub

Okrem hokejbalu budú pripravené i ďalšie, sprievodné atrakcie.

Prihlasovanie a podrobné informácie:

info@sokoz.sk, redakcia@tophbl.sk