Víkend hokejbalových šampiónov: Farme po roku vyšlo finále, nervydrásajúcu drámu rozhodli samostatné nájazdy


Nedeľa na Víkende šampiónov sa niesla v znamení enormne vyrovnaných súbojov. Päť z deviatich zápasov rozhodli samostatné nájazdy.

Víkend hokejbalových šampiónov napísal v Gajaroch svoje piate pokračovanie. Vyrovnané súboje a kvalitou nabité tímy potvrdili vysokú kvalitu turnaja už v sobotu, no až v nedeľu tímy siahli na úplné dno svojich síl.

Sobotňajším prekvapením boli rozhodne výkony HC Chilli. Majster Malokarpatskej hokejbalovej ligy si poradil po nájazdoch so Stupavou i žilinským Dandy Group a postúpil priamo do štvrťfinále. Prešovčanov zradila technika a na prvý duel museli nastúpiť iba so siedmimi hráčmi. Napriek tomu ukázali kvalitu a hneď v druhom súboji zvíťazili nad Spartou Sekier 4:3 po samostatných nájazdoch. Pre odstúpenie Nitry na poslednú chvíľu sa v A-skupine hral iba jediný súboj. Poprad v ňom vyzval Farmu Petržalka a hralo sa trikrát dvanásť minút, a to i so zakázanými uvoľneniami. Farma si vybudovala rýchly náskok a ten udržala až do konca, čo rozhodlo o jej priamom postupe. V D-skupine potvrdili pozíciu favorita Indiáni Skalica, ktorí sa najprv potrápili s Krupinou, no napokon rozhodli o svojom triumfe 4:1. Modrý Kameň síce v oboch dueloch hral až do samostatných nájazdov, no aj proti Indiánom, i proti Krupine ťahal za kratší koniec.

Už osemfinálové boje priniesli poriadnu drámu. Modrý Kameň dlho vzdoroval Popradu a zdalo sa, že triumf môže prikloniť na svoju stranu. V súboji, v ktorom sa takmer neprerušovala hra napokon rozhodli záverečné minúty a Aqualand si vybojoval postup medzi elitnú osmičku. V druhom osemfinále Prešovčania zabrali na vyšší prevodový stupeň a Dandy Group Žilina nedali šancu na úspech výborným prvým dejstvom. Celkovo zvíťazili 5:2. Tretie osemfinále bolo na programe až v nedeľu ráno. Sparta Sekier v ňom najprv stratila kontakt so Stupavou, no dvojgólové manko Zvolenčania po zmene strán umne vymazali. Rozhodovali tak až samostatné nájazdy, v ktorých sa tešili hráči Stupavy.

Štvrťfinále ponúklo hneď na úvod poriadnu drámu a šláger medzi Farmou a Prešovčanmi. Paluto sa dostalo rýchlym gólom do vedenia, no následne svoj tesný náskok východniari bránili, no neúspešne. Farma dokázala vyrovnať a po zmene strán pridala ešte dva góly, ktoré rozhodli o postupe vlaňajšieho finalistu. Naozaj veľkým prekvapením bol ďalší súboj, v ktorom v sobotu nezastaviteľní Panthers Senica nastúpili v o čosi oklieštenejšej zostave, než deň predtým. Poprad využil svoju šancu, dostal sa do dvojgólového vedenia a toto manko už majster skalickej ligy nedokázal zmazať. Znížil na 1:3, v závere Popradčania darovali súperovi presilovú hru a prišiel i kontaktný gól. Na vyrovnanie to však nestačilo, a tak sa Senica prekvapivo skoro rozlúčila s turnajom. Štipľavé prekvapenie zo soboty nemalo vo štvrťfinále dlhé trvanie. Už v prvom polčase Krupina viedla nad Chilli 3:1 a po zmene strán svoj náskok ešte zveľadila. Krupinčania tak štvorgólovým rozdielom postúpili medzi elitnú štvorku. Prekvapenia sa však nekončili a ďalšie nemalo minúť minuloročného triumfátora. Indiáni Skalica totiž inkasovali rýchly gól v súboji so Stupavou a dlho chytali mačku za chvost. Mali mnoho šancí i presilové hry, no vyrovnať sa im podarilo až pred koncom druhého dejstva. Aj tentoraz rozhodla dráma v samostatných nájazdoch, ktorú rozlúskol Dušan Danko netradičným spôsobom. Delovkou od modrej prekonal súperovho brankára a prisúdil tak Indiánom predčasnú stopku.

V semifinále sa predátorom nepodaril podobný kúsok, ako v zápase predtým. Farma sa rýchlo ujala vedenia a predošlými zápasmi vyčerpaní Popradčania mali problémy náporu súpera vzdorovať. Dokázali sa ale dostať späť do hry a situáciu priadne zdramatizovali. Súboj sa napokon skončil dvojgólovým triumfom Farmy. Na góly omnoho bohatší bol semifinálový súboj medzi Krupinou a Stupavou. Krupinčania viedli o dva góly, no Lizards sa nemienili vzdať bez boja. Ešte v úvodnom polčase znížili a po zmene strán dráma pokračovala. Krupina zvýšila náskok, Lizards ho dotiahli a nasledovali nájazdy.Hrdinom Krupiny sa stal Peter Bilík, ktorého zakončenie posunulo Stredoslovákov do finále.

Po vzájomnej dohode tímov sa súboj o tretie miesto rozhodol v samostatných nájazdoch, hraných na jednu sériu po päť. V napínavej dráme mali viac šťastia Popradčania, ktorý Roháčikova rana vyniesla bronzový lesk. Pre nováčika na turnaji je to rozhodne veľký úspech, najmä ak vezmeme do úvahy oklieštenú zostavu, v ktorej partia okolo Libora Teplického nastúpila. Nepopulárne štvrté miesto teda pripadlo vicemajstrovi ZHbL a majstrovi Superligy zo Stupavy.

Extra triedu hokejbalu priniesol finálový súboj medzi Farmou Petržalka a Hbk Krupina. Gólová naháňačka nemala konca kraja. Do súboja lepšie vstúpili hráči Petržalky a hoci o náskok prišli ešte v prvom dejstve, Merschitz dokázal svoj tím vrátiť do vedenia v 15. min. Keď sa už zdalo, že je rozhodnuté a Farma jedným prstom držala cigary pre víťaza, prišlo 33 sekúnd pred záverečným klaksónom vyrovnanie od Mittera, ktorý strelil svoj druhý gól súboja. Rozstrel v samostatných nájazdoch nemal konca kraja. Viacerí hráči si mysleli, že si odnesú vavrín pre hrdinu dňa, no bol to až Marek Kanich, kto zariadil celkový triumf Petržalky na turnaji. Víkend hokejbalových šampiónov sa tak po druhý raz stal korisťou Farmy, ktorej hegemóniu prerušili vlani Indiáni Skalica. Putovný pohár sa tak po roku vracia do Petržalky. Naďalej platí, že titul za päť rokov nezískal iný tím, než zo Skalice alebo ZHbL. Krupina však svojou finálovou účasťou prepísala štatistiky a nebola ďaleko od celkového prekvapenia.

Najlepší hráči jednotlivých súbojov boli ocenení vďaka ocenení vďaka Sabe.cz unikátnou sklenenou plaketou.

Najlepší hráči zápasov osemfinále:

Aqualand Predators Poprad vs. ŠK 3M M.Kameň -Tomáš Pospíšil (Aqualand Predators Poprad)
HBC Paluto Luky Sport Prešov  vs. Dandy Group - Filip Oščipovský (HBC Paluto Luky Sport Prešov)
Lizards Stupava vs. Sparta Sekier Zvolen - Norbert Mozolány (Sparta Sekier Zvolen)

Najlepší hráči štvrťfinále:

HBC Farma Petržalka vs. HBC Paluto Luky Sport Prešov - Matúš Vasil (HBC Farma Petržalka)
Panthers Senica vs. Aqualand Predators Poprad - Libor Teplický (Aqualand Predators Poprad)
HC Chili Pezinok vs. Hbk Krupina - Martin Mendl (HC Chili Pezinok)
Indiáni Skalica vs. Lizards Stupava - Marián Mikulčík (Lizards Stupava)

Najlepší hráči semifinále:

HBC Farma Petržalka vs. Aqualand Predators Poprad - Marek Kanich (HBC Farma Petržalka)
Hbk Krupina - ŠHBK Lizards Stupava

Najlepší hráč finále:

Martin Mendl (Hbk Krupina)

Najlepší hráči tímov ocenení vďaka spoločnosti Fany Sport a Bison Sportswear:

Dandy Group Žilina - Jakub Hulín
ŠK 3M Modrý Kameň - Ľupták Ľubomír
Sparta Sekier - Milan Beniač
Panthers Senica - Miroslav Vereš
HC Chili Pezinok - Máro Šemetka
Indiáni Skalica - Denis Černek
Lizzards Stupava - Marián Mikulčík
Aqualand Predators Poprad - Tomáš Pospíšil
HBC Farma Petržalka - Martin Valent
HBk Krupina - Martin Šávolt
HBC Paluto Luky Sport Prešov - Branislav Štefan

Najlepší jednotlivci turnaja ocenení vďaka NHbO, spoločnosti Fany Sport a Bison Sportswear:

Najužitočnejší hráč turnaja: Marek Kanich (Farma)
Najlepší brankár turnaja: Matúš Vasil (Farma)
Najlepší strelec turnaja: Branislav Thron (Krupina)

Trofeje a medaily pre najlepšie družstvá venovala NHbO.

Výsledky (po kliknutí na zápasy sa Vám zobrazia detaily jednotlivých stretnutí):

$c_cast_roc_sutaze_id="125,127,128,129,130";
include ('/var/www/html/skripty/stats/kalendar_VS.php');
$sutaz="125";
$kategoria="Skupina A";
include ('/var/www/html/skripty/stats/tabulky_portal.php');
$sutaz="127";
$kategoria="Skupina B";
include ('/var/www/html/skripty/stats/tabulky_portal.php');
$sutaz="128";
$kategoria="Skupina C";
include ('/var/www/html/skripty/stats/tabulky_portal.php');
$sutaz="129";
$kategoria="Skupina D";
include ('/var/www/html/skripty/stats/tabulky_portal.php');
$sutaz="125,127,128,129,130";
include ('/var/www/html/skripty/stats/stats.php');
?>

TIP: Pre presnejšie vyhľadávanie v štatistikách môžete zadať krstné meno, priezvisko hráča, ale aj názov klubu.

novinky: 
sport: