Víkend hokejbalových šampiónov pozná svoje rozlosovanie. Kto bude novým kráľom regionálnych líg?


Zástupcovia líg zo Záhoria a Bratislavy, Skalice, Banskej Bystrice, Košíc a Trenčína sa pobijú o titul kráľa regionálnych líg. Víkend hokejbalových šampiónov sa môže začať.

Na záver augusta sa chystá hokejbalový turnaj takmer v každej obci na Slovensku. Niektoré z nich sú slávne s dlhou históriou, iné majú za cieľ pripraviť mužstvá na blížiacu sa sezónu. Kráľom posledného čisto augustového víkendu by mal byť boj o titul kráľa regionálnych líg. V Gajaroch sa totiž po druhý raz uskutoční Víkend hokejbalových šampiónov.

"Obsadenie turnaja sľubuje aj tento rok mimoriadne kvalitný hokejbal. Keďže nejde o obyčajné hokejbalové podujatie, ale každý účastník musí splniť náročné kritérium v podobe triumfu, či účasti vo finále v jednej z regionálnych líg, aj tentoraz dostane prednosť kvalita pred kvantitou. Víkendu hokejbalových šampiónov sa opäť zúčastní sedem majstrov a vicemajstrov z celého Slovenska a my veríme, že diváci si prídu na svoje," vraví spoluorganizátor turnaja Ján Ivančík.

S rozlosovaním sa tento rok čakalo o čosi dlhšie, nakoľko došlo k zmene v obsadení. Z pôvodnej osmičky sa jeden tím odhlásil, a tak došlo i k zmene v systéme turnaja. "Namiesto dvojskupinového modelu sme zvolili systém každý s každým. Koniec koncov, práve tento by mal zaručovať najväčšiu objektivitu. Všetky tímy si zmerajú sily medzi sebou a ukáže sa, kto z koho," vraví spoluorganizátor podujatia.

Každý tím teda odohrá šesť zápasov a v nedeľu sa vykryštalizuje tabuľka po základnej skupine. Do semifinále postúpia prvé štyri mužstvá, víťazi sa stretnú vo finále, porazení semifinalisti v boji o bronz. Za víťazstvo si tím pripíše dva body, remíza je ohodnotená bodom. Za prehru mužstvo nezinkasuje ani jeden bod. Turnaj bude viesť trojica skúsených arbitrov, medzi nimi bude i Marek Kraľovič a Branislav Slezák.

Spoluorganizátorom podujatia je aj Slovenská hokejbalová únia, súpisky všetkých účastníkov budú skontrolované tak, aby zodpovedali skutočnej zostave majstrov a vicemajstrov.

Súčasťou Víkendu šampiónov bude aj tento rok súťaž o kráľa nájazdov. Do nej sa bude môcť prihlásiť jeden zástupca z každého tímu, brankár bude delegovaný organizátorom. Všetci zúčastnení budú mať k dispozícii aj sprievodné atrakcie v Arene 71 ako paintball, stolný tenis, streľbu na bránku atď. Zabezpečené sú tri šatne.

Organizátor: TOPhbl.sk a občianske združenie ŠOK - Šport Osveta Kultúra, v spolupráci so SHBÚ

Dátum: 24. a 25. august 2013

Dejisko: Aréna 71, Gajary

Predpokladaný hrací čas: 2x10 min (so zastavovaním), hrať sa bude bez zakázaného uvoľnenia, s postavením mimo hry

Pravidlá: platné pravidlá SHbÚ, herný systém 5+1. Nakoľko ide o turnaj regionálnych líg s rôznymi povinnými výstrojami, prilba nebude povinná, ale organizátor jej využitie odporúča.

Rozlosovanie Víkendu hokejbalových šampiónov 2013:

Sobota 24. augusta:

9:30 HBT Slovan Bratislava : 3B Luky Sport Prešov
10:15 Farma Petržalka : KSD Nová Dubnica
11:00 Hurricanes Skalica : Bukovinka Zvolen
11:45 Farma Petržalka : HBT Slovan Bratislava
12:30 Nová Dubnica : Vikings Skalica
13:15 Bukovinka Zvolen : 3B Luky Sport Prešov KSD
14:00 Vikings Skalica : Farma Petržalka
14:15 Hurricanes Skalica : KSD Nová Dubnica
15:30 Vikings Skalica : HBT Slovan Bratislava
16:15 Farma Petržalka : Hurricanes Skalica
17:00 HBT Slovan Bratislava : Bukovinka Zvolen
17:45 KSD Nová Dubnica : 3B Luky Sport Prešov
18:30 Hurricanes Skalica : Vikings Skalica
19:15 Bukovinka Zvolen : KSD Nová Dubnica
20:00 3B Luky Sport Prešov : Farma Petržalka
20:45 Hurricanes Skalica : HBT Slovan Bratislava

Nedeľa 25. augusta:

9:30 Vikings Skalica : 3B Luky Sport Prešov
10:15 Farma Petržalka : Bukovinka Zvolen
11:00 HBT Slovan Bratislava : KSD Nová Dubnica

Súťaž o kráľa nájazdov

12:00 3B Luky Sport Prešov : Hurricanes Skalica
12:45 Bukovinka Zvolen : Vikings Skalica

Play-off:

13:30 Semifinále 1  - Prvý tím : Štvrtý tím
14:15 Semifinále 2  - Druhý tím : Tretí tím

15:30 O tretie miesto
16:15 Finále

Hlas svojmu favoritovi môžete dať na tomto odkaze.

novinky: 
sport: