Skočiť na hlavný obsah

V Nitre pripravíme športový sviatok obohatený o prezentáciu všakovakých športov, ktoré sa pod Zoborom pestujú

Pridal/a ŠOK dňa 19.apríl 2018


Náš projekt "Chceš byť zdravý? Športuj s nami!" oslovil Nitriansku komunitnú nadáciu v projekte Raydel pre Nitru. Vďaka jej podpore v Nitre pripravíme deň plný športu.

Séria našich športovo-pohybových aktivít sa tento rok rozrastie o zaujímavú novinku. S radosťou Vám oznamujeme, že sme uspeli v grantovom programe Nitrianskej komunitnej nadácie Reydel pre Nitru, a to s našim projektom "Chceš byť zdravý? Športuj s nami!", ktorý bol podporený grantom vo výške 1.000 EUR! 

Po hokejbale a šachu sa tak tento rok pustíme do úplne novej výzvy, ktorá je zameraná na všetkých. Malých, veľkých - skrátka každého. Projekt Chceš byť zdravý? Športuj s nami! budeme realizovať na verejnom priestranstve v Nitre (podľa možností v Parku na Sihoti). Jeho podstatou bude verejné cvičenie, ktoré budú viesť profesionálni lektori. Tí návštevníkom ukážu netradičné cvičenia, ktoré, ako veríme, aspoň niekoľkých podnietia k zdravšiemu životnému štýlu i na trvalo. Okrem toho pripravíme pre návštevníkov prezentáciu klubov, športovísk a športových aktivít v Nitre. 

"Zámerom tohto netradičného podujatie je teda prepojiť tri faktory - dať ľuďom príležitosť verejne si zacvičiť a vyskúšať športové aktivity, ktoré možno zatiaľ nepoznajú (napr. zumbu, pilates a pod.), podnietiť v ľuďoch športového ducha vďaka skúseným profesionálom a dať príležitosť športoviskám a klubom na prezentáciu priamo pred športuchtivým publikom, ktoré chcú osloviť. Suma-sumarum, chceme pripraviť zdravý, športový deň," vraví Ján Ivančík za naše združenie.

Projekt bude sprevádzať hudobná zložka, chýbať nebude ani občerstvenie a program pre deti (napr. malý futbal). Bližšie podrobnosti o projekte budeme prinášať postupne.

Ako vždy - tešíme sa na Vás!