Skočiť na hlavný obsah

V obchodnom centre Centro Nitra pripravíme výstavu venovanú spomienke na Veľkú Moravu

Pridal/a ŠOK dňa 24.máj 2018

 

S nitrianskym nákupným centrom Centro Nitra nadviažeme v roku 2018 na úspešnú spoluprácu a spoločne si pripomenieme 1111 rokov od zániku Veľkej Moravy.

S radosťou Vám oznamujeme, že do zoznamu našich tohtoročných podujatí pribudne jedna naozaj výnimočná. V Nitre totiž pripravíme výstavu venovanú 1111 rokom od zániku Veľkej Moravy, a to v jednom z najväčších nitrianskych obchodných centier - Centro Nitra.

Na výstave bude pre návštevníkov k dispozícii veľkomoravský stĺp z dielne Martina Gregu, ktorý bol slávnostne odhelený počas Veľkomoravských reminiscencii v roku 2017. Chýbať nebude edukatívno-kultúrna výstava pre malých i veľkých, fragment veľkomoravského opevnenia, či zaujímavá súťaž pre návštevníkov plná zaujímavých cien.

"Sme veľmi radi, že po niekoľkých rokoch opäť nadviažeme na úspešnú spoluprácu s Centrom Nitra. Je to pre nás veľká príležitosť priblížiť ľuďom našu výstavu, ktorá má nepochybný edukatívny, ale aj kultúrny, či zábavný potenciál. Nakoľko sme k dispozícii dostali naozaj prémiový výstavný priestor v nákupnom centre, veríme, že čo najviac ľudí získa príležitosť spoznať jedno z najvýznamnejších období našich dejín z inej stránky, než boli zvyknutí v školských laviciach," znejú slová predsedu nášho o.z. Jána Ivančíka.

Nuž a na záver to najpodstatnejšie. Kedy sa môžete na celú túto slávu tešiť? Výstava bude náštevníkom k dispozícii počas celého augusta 2018, t.j. od 1.8.2018 do 31.8.2018.

Tešíme sa na Vás!