Skočiť na hlavný obsah

Zúčastnili sme sa na diskusii "Local People -Prestrihaj sa svetom!"

Pridal/a ŠOK dňa 3.november 2014


Dňa 27. decembra 2013 sa v koncertnej sále Základnej umeleckej školy Michala Vileca v Bardejove uskutočnila diskusia "miestnych ľudí" o ich potulkách v zahraničí a o ich aktivitách doma.

Úmyslom organizátorov bolo prepojiť dve komunity miestnych - "ľudí z vonku" a "ľudí z vnútra". Cieľom bolo, aby si diskutéry vymenili svoje cenné skúsenosti a obohatili tak názory toho druhého. 

V prvej časti vysúpili piati mladí ľudia z Bardejova a jeho okolia, ktorí dlhodobo pôsobia v zahraničí - študent filmovej dramaturgie Tomáš Fedorko, výtvarník Maroš Baran, mladý fyzik Jaroslav Hofierka, študentka archeológie Michaela Dzurušová, a biológ Peter Mikula.

V druhej časti boli pozvaní predstavitelia miestnych mimovládnych organizácií - Fero Maxim za OZ Different, Peter Harčár a Martin Šmilňák za OZ Náš Bardejov a OZ Šok v diskusii zastupoval jeho podpredseda Ján Šurkala. Radi sme si vypočuli skúsenosti a názory spoludiskutérov a oboznámili ich s našou činnosťou a plánmi do budúcna. Dúfame, že sa organizátorom podarí aj druhý ročník, lebo ide o nepochybne dobrú akciu.  

Viac informácií nájdete na: 

 

https://www.facebook.com/groups/653016191408826/

http://mariohudak.blog.sme.sk/c/346025/Nepotrebujeme-poslusnych-obcanov…