Skočiť na hlavný obsah
Chceš byť zdravý? Športuj s nami! 2023

Prezentácia športových klubov aj súťaž o najpomalšieho jazdca

Pridal/a ŠOK dňa 15.august 2023

Výročie SNP sa v Nitre bude oslavovať športovo. ŠOK pripraví 29. augusta 2023 športový deň pre celú rodinu, súčasťou ktorého bude prezentácia športových klubov od výmyslu sveta, verejné cvičenie, skákacie atrakcie, environmentaliáda, aj zaujímavé súťaže.

Všetko sa začne od 14:30 v parku pod Borinou na Klokočine. Vstup je pre všetkých návštevníkov voľný.

„Záver leta je síce pred nami, avšak treba to brať športovo,“ vraví za organizátorov Ján Ivančík a dodáva: „Cieľom podujatia je odprezentovať krásu pohybu v jeho najrozmanitejších podobách. Akciu sme naplánovali tak, aby mali športoviská a kluby možnosť odprezentovať svoju činnosť ešte pred začiatkom školského roka. Rodičia a deti tak dostanú perfektnú príležitosť zažiť rôzne športy a vybrať si ten, ktorý ich najviac osloví.“

Ak by Vám stále nestačilo, tešiť sa môžete aj na unikátnu výstavu „Mami, ja nechcem vojnu“, maľovanie na tvár, výrobu odznakov, bublinky, balóniky, ping-pong, fínske kolky či kalčeto.

Ozvláštnením podujatia bude zbieranie bodov za návštevu jednotlivých stanovíšť, aj súťaž o najpomalšieho jazdca na bicykli.

„Šport nie je len o rýchlych a svižných. Jazdiť na bicykli pomaly a nespadnúť, to je skutočná frajerina,“ dodáva Ivančík.

Chceš byť zdravý? Športuj s nami! 2023