Skočiť na hlavný obsah
Petržalský hudobný stre(e)t

Rozozvučali sme Petržalku

Pridal/a ŠOK dňa 8.júl 2024

Prvý Petržalský hudobný stre(e)t je za nami a treba zaň vysloviť veľké Pán Boh zaplať! Vďaka mimoriadne vydarenej spolupráci s mestom Bratislava a Bratislavským kultúrnym a informačným strediskom sme mohli rozozvučať Sad Janka Kráľa.

Na pódiu sa postupne vystriedali štyri kapely, pričom priestor dostali aj skutočne začínajúci hudobníci. Ako prví sa predstavili mladíci z Poker Face, ktorí divákov dostali do varu viacerými známymi hitmi. Nasledovalo duo We Are Now a ich neopočúvané, energické hry s elektronikou a spevom. Tretím do poradia bol náš GiliB., pomaly, ale isto finišujúci svoj premiérový album Hudobný zločin. Na záver dňa vystúpili hudobníci zo Šaštína pod názvom V-36.

"Sme veľmi radi, že náš koncept hudobných stretnutí na ulici sa mohol rozrásť aj o petržalské podujatie. V časoch, keď mladá tvorba veľmi nemá kde rásť sú, podľa nás, podobné podujatia veľmi dôležité. Ako organizátori sme o to radšej, keď majú aj príjemnú odozvu z publika," vraví za ŠOK Ján Ivančík.

Záverečná júnová sobota ale nepriniesla iba muziku. Sprievodným programom bola výstava k 80-temu výročiu SNP, ktorá si tiež získala pozornosť publika. V ňom sa čírou náhodou mihol dokonca aj vnuk rušňovodiča pancierového vlaku.

"Snažili sme sa poukázať na nie veľmi známe fakty o tejto najväčšej vojenskej operácii v našej histórií. Obdobných momentov, kedy Slováci vystúpili za svoju slobodu máme v histórii iba veľmi málo. Mali by sme preto byť na našich predkov o to viac hrdí. Je škoda, že odkaz povstania bol ideologicky viackrát prekrútený. Aj touto výstavou chceme prispieť k nenásilnej osvete," dodáva Ivančík.

Na svoje si ale prišli aj najmenší. Okrem skákacieho hradu ich čakala možnosť vyfarbovania tematických obrázkov, či vyrábanie vlastných odznakov.

Petržalský hudobný stre(e)t

Petržalský hudobný stre(e)t

Petržalský hudobný stre(e)t

Petržalský hudobný stre(e)t

Petržalský hudobný stre(e)t

Petržalský hudobný stre(e)t